Prishtinë: Gruaja afgane lind foshnje në Klinikën e Gjinekologjisë

Prishtinë: Gruaja afgane lind foshnje në Klinikën e Gjinekologjisë

NULL NULL
6 days më parë

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës njofton se një shtetase afgane me inicialet S.F., e moshës 28 vjeçare, lindi foshnje në Klinikën e Gjinekologjisë të kësaj qendre.

“Fëmija u lind me operacion, peshon 3.7 kilogramë dhe i takon gjinisë mashkullore. Sipas mjekëve, gjendja shëndetësore e gruas dhe e bebes është e mirë”, bëhet e ditur nga njoftimi i ShSKUK-së.