Barcelona zbulon listën e të ftuarve ndaj Napolit, ka shumë mungesa

Barcelona zbulon listën e të ftuarve ndaj Napolit, ka shumë mungesa

2 muaj më parë

Barcelona do të luajë nesër ndeshjen kthyese në fazën 1/8 të Ligës së Kampionëve ndaj Napolit, e ku rezultati pas ndeshjes së parë qëndron me barazim 1:1.

Për këtë sfidë, katalanasit tashmë kanë publikuar edhe listën e futbollistëve të ftuar, transmeton Klan Kosova.

Në këtë duel, Barcelona pritet të ketë shumë mungesa të rëndësishme, përfshirë këtu futbollistët Busquets, Cuenca, Dembele, Morer, Umtiti e Vidal, disa prej tyre të lënduar dhe disa të tjerë të pezulluar për arsye të kartonëve.

Ndëkaq, në dyshime janë edhe treshja Griezmann, Lengelt dhe Araujo.