Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Joker” dhe “Irishman” kryesojnë nominimet e “Oscars 2020”

NULL NULL
13.01.2020 17:19

Gjatë ditës së sotme janë shpallur nominimet për ceremoninë e Academy Aëards të 2020.

Edicioni i 92-të me radhë i ndarjes së çmimeve Oscar do të mbahet më 9 shkurt në Dolby Theatre të Los Angelesit, transmeton Klan Kosova.

Teksa edhe këtë është bërë e ditur se nuk do të ketë nikoqir të evenimentit, ndërkohë, “Irishman”, “Once Upon a Time in Hollywood” dhe “Joker” janë ndër filmat më me së shumti nominime për vitin 2020.

Ne ju sjellim listën e plotë të filmave më të nominuar të “Oscars” të këtij viti.

Numri i nominimeve për Oscar sipas filmave:

“Joker” — 11

“Once Upon a Time In Hollywood” — 10

“The Irishman” — 10

“1917” — 10

“Parasite” — 6

“Marriage Story” 6

“Little Women” — 6

“Bombshell” — 3

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.