Hoxhaj takohet me Gjukanoviqin - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hoxhaj takohet me Gjukanoviqin

NULL NULL
1 month më parë

Ish-ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj është takuar me presidentin e Malit të Zi Milo Gjukanoviq, i cili po qëndron në Kosovë.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Hoxhaj tha se  ‘vendet tona kanë një marrëdhënie të fortë dhe kjo lidhje duhet të ruhet për t’iu bërë ballë kërcënimeve ruse në Ballkan’.

“Një takim shumë i mirë me Presidentin e Malit të Zi dhe mikun Milo Gjukanoviq, në Prishtinë. Vendet tona kanë një marrëdhënie të fortë dhe kjo lidhje duhet të ruhet për t’iu bërë ballë kërcënimeve ruse në Ballkan.”, ka shkruar Hoxhaj, derisa ka shpërndarë një fotografi nga takimi.