Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hoxhaj: Kurti mund të marrë vesh si lidhet teli i bakrit, por nuk merr vesh në tema të shtetit (VIDEO)

NULL NULL
18.09.2023 22:18

Enver Hoxhaj nga Partia Demokratike e Kosovës ka thënë që kryeministri Albin Kurti nuk merr vesh në politikë.

“Ja jemi shtet i pavarur dhe si shtet sovran dhe i pavarur duhet të kemi rezon shtetëror”, ka thënë Hoxhaj në Rubikon të Klan Kosovës.

“Ne më mirë do të duhej të shihnim se në çfarë forme kishim mujt me marrë naj njohje prej Greqisë apo prej Sllovakisë a prej Rumanisë me qet planin franko-gjerman që ka qenë në tavolinë”.

“Ta marrim PFP-në se sa të hyjmë në këtë debatin ideologjik të cilin zotëri Kurti nuk merr vesh”.

“Se ai vjen prej shkencave teknike. Ai mundet me arrë vesh se si lidhet teli i bakrit, nuk merr vesh në këtë temë”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.