21:50, 27 Mars 2020

Ish zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeverinë e re të vendit e presin vendime të shpejta, ndër të cilat është rivendosja e partneritetin me SHBA-në dhe BE-në.

Ai madje ka thënë se LDK edhe më herët është dashur ta marrë iniciativën për rrëzim të Qeverisë.

“Si LDK u vonuam ne veprime ndaj kesaj Qeverie para se te bllokoheshin fondet e MCC-se dhe te acaroheshin raportet e Qeverise se Kosoves me SHBA”, ka thënë Hoti përmes Facebook, transmeton Klan Kosova.


 

Konkurs Pune

Lexo më shumë