Hoti takon Escobarin në ShBA, bisedojnë për situatën aktuale në Kosovë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hoti takon Escobarin në ShBA, bisedojnë për situatën aktuale në Kosovë

NULL NULL
03.02.2023 20:43

Deputeti nga radhët e Lidhjes e Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar emisarin e ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Ata kanë biseduar për situatën aktuale në Kosovë dhe koordinimin që duhet ta kihet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të avancuar pozitën e Kosovës në arenën ndërkombëtare, njofton Klan Kosova.

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleati ynë strategjik e miqësia me ta është shenjtë dhe si të tillë duhet ta vazhdojmë përherë”.

klankosova.tv