Hoti reagon pas shtrejtimit të rrymës: Me rëndësi ministrit po i tepron buxheti - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hoti reagon pas shtrejtimit të rrymës: Me rëndësi ministrit po i tepron buxheti

NULL NULL
30.03.2023 17:29
Avdullah Hoti

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti, ka reaguar pas miratimit të vendimit nga Zyra e Rregullatorit të Energji për shtrenjtimin e rrymës për 15.4 për qind.

Hoti tha se me rëndësi është se “ ministrit po i tepron buxheti”.

“Ka harruar se suficiti është rezultat i bllokimit të investimeve kapitale”, tha Hoti.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.