Hoti: Qeveria Kurti po i rrit subvencionet dhe po i ul investimet - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hoti: Qeveria Kurti po i rrit subvencionet dhe po i ul investimet

NULL NULL
21.02.2023 09:29
Avdullah Hoti

Ish-kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, e ka kritikuar Qeverinë Kurti sa i përket zhvillimit ekonomik.

Hoti tha se aty ku rriten subvencionet e zvogëlohen investimet, ajo ekonomi është e mjerë.

“Nuk ka zhvillim ekonomik me subvencione e transfere. Rritja e subvencioneve dhe transfereve është shenjë varfërie”, tha Hoti.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.