Hoti: Po marrëveshjes, pa cenim të Kosovës (VIDEO)

Hoti: Po marrëveshjes, pa cenim të Kosovës (VIDEO)

NULL NULL
5 muaj më parë

Pas më shumë se një viti e gjysmë pala kosovare dhe ajo serbe rinisën dialogun.

Ani se në mënyrë virtuale, kryeministri kosovar Avdullah Hoti dhe presidenti serb Aleksandar Vuçiq shprehën qëndrimet e tyre para presidentit francez Emmanuel Macron dhe kancelares gjermane Angela Merkel.

Këtyre shefi i ekzekutivit kosovar ua qartësoi se sovraniteti i Kosovës është i paprekshëm.

Kronikë e zgjeruar nga Besnik Tahiri.