Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Homazhe viktimave të Epopesë së Çabratit

NULL NULL
07.05.2015 13:34
Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, ka bërë homazhe në nderim të dëshmorëve dhe të martirëve të rënë në luftën e njohur si "Epopeja e Çabratit".

Në gjashtëmbëdhjetë vjetorin e luftës së njohur si “Epopeja e Çabratit”, kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, në nderim të dëshmorëve dhe të martirëve të rënë, ka bërë homazhe tek lapidari “Shokët e Lirisë”.

Homazhet e të parës së Gjakovës me bashkëpunëtorë, kanë vazhduar në varrezat e qytetit dhe në varrezat në Kodrën e Çabratit, ku prehen ata që me guximin e tyre dhanë dhe jetën, të rënët për lirinë e kombit dhe formimin e shtetit.

Pas homazheve, Kusari-Lila ka vizituar edhe familjarët e dëshmores Yllka Domi.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.