Homazhe dhe Akademi për Ditën e Dëshmorëve në Gjakovë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Homazhe dhe Akademi për Ditën e Dëshmorëve në Gjakovë

NULL NULL
16/05/2015
Gjakova nesër shënon Ditën e Dëshmoreve me Homazhe në varreza dhe Akademi Përkujtimore.

17 maji, Dita e Dëshmorëve në Gjakovë, nesër do të shënohet me homazhe në varrezat e Dëshmorëve të kësaj komune.

Gjithashtu, nesër me mbështetjen e Komunës së Gjakovës, në fshatin Shqiponjë, në orën 12:00, organizohet Akademi Përkujtimore për nder të rënies heroike të Dëshmorëve në këtë fshat, njofton shërbimi për informim i komunës.