Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Historike: James bëhet koshashënuesi më i mirë në NBA (VIDEO)

NULL NULL
nga Shpend Spahija 08.02.2023 06:39

LeBron James ka thyer rekordin e pikëve të shënuara në histori të NBA, në takimin Los Angeles Lakers- Oklahoma City Thunder.

38-të vjeçari para përfundimit të çerekut të tretë realizoi dy pikësh, duke shkuar në 36-të pikë të shënuara në këtë takim, të mjaftueshme për ta thyer rekordin 39-të vjeçar të Kareem Abdul-Jabbar, prej 38,387 pikëve.

Jabbar ishte i pranishëm në palestër dhe e duartrokiti yllin e Lakers në arritjen historike.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.