9:32, 26 Korrik 2020

Një çift nga Teksasi që janë të martuar prej 46 vitesh, të dy i kanë mbijetuar Covid-19, ndërsa gruaja luftoi kundër kancerit.

Robert dhe Janice Beecham filluan të ndjejnë simptoma të Covid-19 në mars. Robert u dërgua në spital më 25 mars dhe zbuloi se ai ishte pozitiv ditën tjetër.

Janice sapo kishte bërë operacionin në shkurt, pasi mësoi për një betejë të dytë me kancerin e gjirit dhe i ishte dhënë një diagnozë e re e kancerit të vezores. Ajo gjithashtu testoi pozitive për Covid-19, por për fat të mirë simptomat e saj ishin të buta.

Janice nuk kishte filluar kimioterapinë kur u diagnostikua me Covid-19.

Pasi mbijetuan nga kanceri dhe Covid-19, Beechams thonë se ndjehen me fat.

“Është një bekim të jesh këtu sepse shumë njerëz nuk ia dolën,” tha Janice./tch

Konkurs Pune

Lexo më shumë