Hiqet kushti i gjuhës së huaj për magjistraturë dhe doktoraturë (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hiqet kushti i gjuhës së huaj për magjistraturë dhe doktoraturë (VIDEO)

NULL NULL
18/04/2020

Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami ua ka dhënë sot një lajm të mirë studentëve kosovarë.

Ajo ka treguar se Qeveria e ka shfuqizuar vendimin që i kushtëzonte me njohje të gjuhëve të huaja të gjithë ata që aplikonin për studime në magjistraturë dhe doktoraturë.

Kronikë e përgatitur nga gazetarja Dafina Jegeni-Krasniqi.

klankosova.tv