18:51, 30 Nëntor 2019

Sot është bërë tërheqja e shortit për fazën e grupeve të Kampionatit Europian 2020.

Grupet për turneun më të rëndësishëm të futbollit për vitin e ardhshëm janë caktuar në Bukuresht të Rumanisë, transmeton Klan Kosova.

Janë 20 kombëtare që tashmë janë kualifikuar dhe katër që pritet të kualifikohen përmes Play Off-it të Ligës së Kombeve.

Kombëtarja e Kosovës për t’u kualifikuar në Euro 2020 duhet ta mposht fillimisht Maqedoninë e Veriut në gjysmëfinale, dhe në finale fituesin e takimit Gjeorgji – Bjellorusi.

Group A: Italy, Switzerland, Turkey, Wales

Group B: Belgium, Russia, Denmark, Finland

Group C: Ukraine, Netherlands, Austria, Playoff A/D

Group D: England, Croatia, Czech Republic, Playoff C

Group E: Spain, Poland, Sweden, Playoff B

Group F: Germany, France, Portugal, Playoff A/D

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë