Herve Renard e lë Arabinë Saudite - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Herve Renard e lë Arabinë Saudite

NULL NULL
nga Naim Selmani 30.03.2023 15:38

Përzgjedhësi Herve Renard nuk do të jetë më në krye të kombëtares së Arabisë Saudite me të cilën bëri sensacion në kampionatin botëror.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur Federata e Futbollit të Arabisë duke konfirmuar largimin e 54 vjeçarit përcjell klankosova.tv.

Për më tepër ata konfirmuan edhe destinacionin e Renard-it.

Ai ka marr një ftesë nga kombëtarja e Francës në konkurrencën e femrave të cilën e ka pranuar.

Synimi i tij do të jetë titulli i kampiones së botës me vashat franceze që sivjet zhvillohet në Zelandën e Re dhe Australi nga 20 korriku deri më 20 gusht.