Heroi 90 vjeçar, shpëtoi gruan nga zjarri - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Heroi 90 vjeçar, shpëtoi gruan nga zjarri

NULL NULL
09/08/2015

Kur Rosemary Schneider, kurorëzoi dashurinë e saj me burrin Arthur në vitin 1946 thuhet se ajo fitoi një portier.

Për 7 dekada, të dy pothuajse kaluan kohën së bashku, e që atëherë ai shfaqi përkushtimin e tij për të edhe në mënyrën më të rrezikshme.

Ndërsa Arthuri tani 90 vjeç, nuk mendoi dy herë për të shpëtuar gruan e tij kur zjarri shpërtheu në shtëpinë e tyre të banimit, derisa rrufeja goditi një transformator.

Përderisa flakët dhe tymi ngulfatshin secilin në vend, 90 vjecari vrapoi menjëherë për të shpëtuar bashkëshorten e tij 89 vjecare, Rosemarinën, transmeton Klan Kosova.

Ndërkaq, Arthur për DailyNews tha: ‘’ Unë do të shkoja për ta shpëtuar atë gjithësesi ajo është pjesë e imja’’.

A 90-year-old man pulled his wife of 68 years to safety in her wheelchair as a fire ravaged their North Carolina home. Arthur Schneider

 

Arthur and Rosemary Schneider got married on Oct. 27, 1946. A 90-year-old man pulled his wife of 68 years to safety in her wheelchair as a fire ravaged their North Carolina home. Arthur Schneider