Heq maskën në emision, çfarë kurajo - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Heq maskën në emision, çfarë kurajo

NULL NULL
17/05/2015

Për Dana Vulin, 28 vjeçaren nga Perthi i Australisë, jeta mori kahje krejt tjetër kur ajo u sulmua dhe mori djegie të shkallës së tretë, ku 60 përqind e trupit të saj ishte djegur.

set-on-fire-5-300x300 set-on-fire-1-300x169

Por, Dana si një njeri i fortë dhe me vullnet nuk është dorëzuar duke luftuar kështu që sa më shpejt ti kthehet përditshmërisë.

set-on-fire-8-300x162

Pas disa intervenimeve kirurgjike ajo ishte në gjendje që ta heqë maskën e saj të cilën kishte qenë e detyruar ta barte për 18 muaj.

set-on-fire-14-300x169

Në emisionin “Seven’s Sunday Night” të televizionit Australian ajo tha se shpreson që njerëzit t’ë kenë mundësi t’ia shohin shenjat që i kanë mbetur, pasi ato janë tashmë pjesë e saj.

set-on-fire-21-225x300