Helmi e vrau Kim Jong-nam për 15 minuta - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Helmi e vrau Kim Jong-nam për 15 minuta

NULL NULL
27/02/2017

Kim Jong-nam, gjysmë vëllait të liderit të Koresë Veriore, i është dhënë një sasi e madhe e agjentit të nervor toksik dhe ai ka vdekur në dhimbje në vetëm 15 minuta, ka deklaruar Ministria e Shëndetësisë në Malajzi, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Ministri Subramaniam Sathasivam, ka thënë se asnjë mënyrë për ta shpëtuar Kim Jong-nam nuk ka funksionuar.

Kim ka vdekur para dy javës, pasi dy gra e sulmuan me një gjilpërë në qafë në aeroportin ndërkombëtar të Kuala Lumpurit.

Koreja Veriore e mohon të ketë gisht në vrasjen e tij.

Gjilpëra VX cilësohet si armë shkatërruese nga Kombet e Bashkuara. Vetëm një pikë nga ky helm në lëkurë, të vret në pak minuta.