Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haxhiu: Xhevë e Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi – dëshmorë të luftës së lavdishme

NULL NULL
22.09.2022 12:56

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Xhevë Lladrovci, Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi, janë dëshmorët e luftës së lavdishme.

Sipas saj, rënia e tyre vetëm sa ka ngritur frymën çlirimtare tek gratë e burrat për të qëndruar bashkë në rezistencë deri në çlirimin e plotë të vendit, njofton Klan Kosova.

“Xhevë Lladrovci, Fehmi Lladrovci dhe Fatime Hetemi, janë dëshmorët e luftës së lavdishme, rënia e të cilëve vetëm sa ka ngritur frymën çlirimtare tek gratë e burrat për të qëndruar bashkë në rezistencë deri në çlirimin e plotë të vendit. Lavdi veprës heroike të dëshmorëve të luftës sonë çlirimtare”.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.