Haxhiu përmes video-mesazhit: Janë tre numra që përgjigjen 24 orë për ju në rast të dhunës në familje, - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haxhiu përmes video-mesazhit: Janë tre numra që përgjigjen 24 orë për ju në rast të dhunës në familje,

NULL NULL
16/04/2020

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu përmes një video-mesahzi ka bërë thirrje që të raportohen rastet e dhunës në familje.

“Qëndrimi në shtëpi, rritja e stresit dhe pasiguria, ka shënuar rritje të rasteve të raportuar të dhunës në familje kudo në botë, por edhe në Kosovë.Të jesh e mbyllur me abuzuesin është më keq se burg, sepse ata mund të përfitojnë nga situata e krijuar për të mos i lejuar partnerët të dalin jashtë dhe të kërkojnë ndihmë”, tha Haxhiu.

Ajo ka bërë me dije se janë tre numra që përgjigjen 24 orë për këto raste.