Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haxhiu nesër udhëton për në Hagë, pritet të takojë ish-krerët e UÇK-së

NULL NULL
28.03.2022 19:42

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, nesër do të udhëtojë për në Hagë.

Qëllimi i kësaj vizite është të takojë ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që po gjykohen që një vit.

Takimet pritet të jenë më 30, 31 mars dhe 1 prill.

Kështu bëri të ditur për Klankosova.tv Flamur Pireva, këshilltar i ministres së Drejtësisë Albulena Haxhiu.

Ajo do të jetë e shoqëruar nga nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës Saranda Bogujevci dhe deputeti Adnan Rrustemi, njofton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.