Haxhiu: Gjykata Kushtetuese po i jep goditje Republikës së Kosovës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haxhiu: Gjykata Kushtetuese po i jep goditje Republikës së Kosovës

NULL NULL
25.03.2023 12:45
Albulena Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka dalë në konferencë për media pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial.

“Është bërë injorimi i rekomandimeve dhe vlerësimeve profesionale të Komisionit të Venecias për këtë ligj. Është goditje për Republikën e Kosovës. Vlerësoj se Gjykata Kushtetuese po i jep goditje Republikës së Kosovës”, është shprehur Haxhiu, njofton KlanKosova.tv.

“Ne do ta presim aktgjykimin e plotë. Jemi duke punuar në reformën në drejtësi dhe po presim vlerësimin edhe për byronë. Reformat janë të mëdha, të mundshme, se si Kosova do të bëhet shtet i së drejtës”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS