Haxhinasto: Rruga e kombit, tarifa nën 5 euro - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haxhinasto: Rruga e kombit, tarifa nën 5 euro

NULL NULL
10/11/2015

Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto, pas një takimi me shoqatat e taksive është shprehur se “tarifa e propozuar nga kompanitë që marrin pjesë në tenderin për ‘Rrugën e Kombit’ është nën pesë euro”.

Në një deklaratë për mediet Haxhinsato tha: “Janë dy oferta për “Rrugën e Kombit”, nën asistencën e IFC-së që është pjesë e BB dhe mund të them që në këtë moment po realizohen disa sqarime për ofertën e kompanive. Shumë shpejt do të dalë komisioni me një vendim për sa i takon cilësisë së kësaj oferte, interesit publik të saj. Tarifa e propozuar është nën 5 euro”.

Ndërkohë, në takimin me shoqatat e taksive ministri tha se po shihet zbatimi i planit të informaliteti në transport, bashkërendimit të veprimeve që ky shërbim të jetë sa më i rregulluar, sa më i sigurt dhe sa më cilësor./Shekulli