20:16, 11 Korrik 2018

Presidenti Hashim Thaçi e nisi kombajnën për korrjen e grurit në komunën e Ferizajt.

Nga Prelezi i Jerlive foli për takimin me kryeminsitrin rus Dmitry Medvedev dhe bëri thirrje për unitet në dialog me Serbinë, njofton Klan Kosova.

Qytetarët i porositi se shumë shpejt do të lëvizin pa viza.

Kronikë e zgjeruar nga Rejhane Selimi.