Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hasani: Lojërat Olimpike objektiv për basketbollin kosovar

NULL NULL
05.05.2015 18:29

Sot në zyrën e Komitetit Olimpik të Kosovës, Presidenti Besim Hasani, priti ekipin kampion të Ligës Ndërkombëtare Ballkanike të Basketbollit, KB “Sigal Prishtina”.

Ekipi kampion udhëhiqej nga Presidenti Blerand Stavileci. Ai u mirëprit me respekt e me konsideratë të lartë për fitoren historike në Ligën Ballkanike.

Stavileci shprehu krenarinë dhe kënaqësinë që ky moment është real, si dhe shpresoi që ekspozimi e vëmendja më e madhe e publikut të bëjë që më shumë partnerë e sponsorë të bëhen të interesuar për të mbështetur edhe me tej zhvillimin e sportit.

Ndërsa Presidenti i KOK-ut, Besim Hasani, u shpreh që pikërisht kjo fitore na bën të mendojmë që Lojërat Olimpike mund të jenë një objektiv i arritshëm për basketbollin kosovar.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.