Harrojeni kafen , ja çfarë e rrit përqendrimin tuaj - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Harrojeni kafen , ja çfarë e rrit përqendrimin tuaj

NULL NULL
12/05/2015
Është një stereotip tashmë që kafja “të nxjerr gjumin dhe rrit përqendrimin”.

Por studiuesit kanë gjetur diçka më efikase. Bëhet fjalë për çokollatën e zezë.

Sipas studimit ngrënia e çokollatës së zezë rrit përqendrimin me 60 përqind dhe përforcon shqisat.

Madje kërkuesit po përgatisin edhe një recetë speciale të çokollatës së zezë për të rritur energjinë.

Studiuesit thonë që vetëm çokollata e zezë që nuk ka përmbajtje qumështi mund të rrisë përqendrimin më shumë se kafja.