Harris flet me Osmanin në telefon, e falënderon për mikpritjen e afganëve

Presidentja Vjosa Osmani ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me zëvendëspresidenten e SHBA-së Kamala Harris. Partneriteti i shkëlqyeshëm mes të dyja vendeve dhe raportet e veçanta ndërmjet Kosovës dhe SHBA-ve ishin në qendër të kësaj bisede. Osmani i ka shprehur zëvendëspresidentes amerikane mirënjohjen e përhershme të popullit të Kosovës për mbështetjen e vazhdueshme nga SHBA-të … Continue reading Harris flet me Osmanin në telefon, e falënderon për mikpritjen e afganëve