17:51, 18 Shtator 2019

Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka emëruar Robert C. O’Brien këshilltar për Siguri Kombëtare.

Një javë pasi e shkarkoi John Boltonin, presidenti Trump përsmes Tëitterit ka njoftuar se tashmë e ka zëvendësimin e tij.

Emërimin e O’Brien e ka uruar edhe kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ai në Twitter ka shkuar se Kosova pret që me padurim të punojë me të sapoemëruarin si këshilltar të Sigurisë Kombëtare në SHBA.

“E urojë këshilltarin e sapoemëruar në SHBA për Siguri Kombëtare dhe mezi pres që të punojmë së bashku për interesat e përbashkëta strategjike”, ka shkurar Haradinaj.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë