Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haradinaj: Sonte me u shkarku Kurti, shpëton Kosova

NULL NULL
05.06.2023 22:42
Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Albin Kurti qysh sonte duhet shkarkuar nga pozita e kryeministrit.

”Sonte në mesnatë me thirr një seancë parlamentare me shkarku Kurtin, e pshton Kosovën prej pasojave tjera”.

Siç tha ai, meqë ajo çfarë po i ndodhë Kosovës, është shqetësuese për sigurinë e vendit, përcjell klankosova.tv.

”..shkarkimi i tij mund të shpëtonte edhe [Albin] Kurtin prej ndonjë pasoje personale sepse nuk është më ai që ka faj”.

Haradinaj potencoi në Dukagjini, se vazhdimi i kësaj gjendjeje, për bindjen që ka është me dëme, me pasoja dhe me humbje për Kosovën.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.