Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haradinaj shijon rrushin e Suharekës

NULL NULL
23.09.2023 20:05

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në përmbyllje të festivalit të kulturës dhe verës “Festari”, iu është bashkuar kryetarit të Komunës, Bali Muharremajt, në ceremoninë e këputjes së kalaveshit të rrushit në vreshtat e Suharekës.

“Një ndjenjë e veçantë që isha pjesë e gëzimit të vreshtarëve me vjeljen e rrushit si dhe pjesë e festës së këtij festivali”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Ai e ka përgëzuar kryetarin Bali Muharremaj dhe ekipin e tij për organizimin e festivalit.

“Një festë që dëshmon përkushtimin tonë për kulturën dhe traditat tona”, ka shtuar ai.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.