Haradinaj për vrasjen e vëllezërve Gërvalla: Ata gjithmonë na vranë në prita si qyqarët - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haradinaj për vrasjen e vëllezërve Gërvalla: Ata gjithmonë na vranë në prita si qyqarët

NULL NULL
17/01/2020

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar veprimtarët Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla, të cilët para 38 vjetëve u vranë nga segmente të shërbimit sekret jugosllav.

Haradinaj ka thënë se ata ranë, por lanë trashëgim te mijëra të tjerë, planet e lirisë, njofton Klan Kosova.

“17 janari i vitit 1982, nuk ishte datë e vdekjes për ta, por dita e përjetësisë së tyre”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

klankosova.tv