9:51, 10 Tetor 2019

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion nga Bundestagu gjerman, pjesë e Nënkomitetit për Parandalimin e Krizave Civile, Menaxhimin e Konfliktit dhe Veprimeve të Integruara.

Haradinaj në këtë takim ka thënë se qëllimi i tij është thellimi i marrëdhënieve mes Kosovës dhe Gjermanisë në fusha të ndryshme.

Mediat janë lejuar vetëm të marrin pamje, ndërsa nuk është paralajmëruar për ndonjë konferencë, raporton Eo, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë