Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haradinaj nderon dëshmorët e Llapit

NULL NULL
05.05.2015 10:39
Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe në varrezat e dëshmorëve të Llapit duke e vlerësuar lartë sakrificën e tyre për lirinë e vendit.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj , për nder të 5 majit, Ditës së Dëshmorëve të Llapit, ka bërë homazhe pranë varrit të Heroit të Kombit, komandantit Zahir Pajaziti.

Haradinaj tha se luftëtarët e Llapit janë ndër të parët që i dolën zot vendit, në kohën kur vendi kishte nevojë për sakrificën për liri. Ne sot i nderojmë duke e konsideruar sakrificën e tyre si udhërrëfyes të punës sonë të përditshme.

Në shënim të 5 Majit, Ditës së Dëshmorëve të Llapit, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj bëri homazhe pranë varrit të heroit të kombit, komandantit Zahir Pajaziti.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.