Haradinaj: Mësues, edukator, revolucionar – kështu do mbahet mend Fazli Graiçevci - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haradinaj: Mësues, edukator, revolucionar – kështu do mbahet mend Fazli Graiçevci

NULL NULL
17/08/2019

Sot janë bërë 55 vjet nga vdekja e mësuesit dhe patriotit, Fazli Greiçevci.

Jetën dhe veprën e tij sot e ka kujtuar kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj.

“Mësues, edukator, revolucionar – Kështu do mbahet mend Fazli Graiçevci”, ka shkruar haradinaj në facebook, njofton Klan Kosova.

“Vetëm 29 vjeçar, ai u shënjestrua nga regjimi i kohës. Mizorisht u shua jeta e tij 55 vite më parë, por ai mbeti frymëzim për brezat, amanetin e të cilit e patën udhërrëfyes deri në çlirimin e vendit. Lavdi e përjetshme”!

klankosova.tv