Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haradinaj: Kurti duhet t’i kërkoj falje sekretarit amerikan (VIDEO)

NULL NULL
06.06.2023 22:25
Daut Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e pati quajtur naiv sekretarin Amerikan të Shtetit, Anthony Blinken, pas masave që ShBA-të i patën marrë ndaj Kosovës, si rezultat i zhvillimeve në veri të vendit.

Por, për këto deklarime kryeministri Kurti duhet të kërkojë falje.

Kështu tha ish-deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Daut Haradinaj.

“Duhet me pas shumë kujdes në komunikim. Ka përplasje agresive Rusi-Amerikë, por Lavrovi nuk i jep këso komente sekretarit amerikan, ose sekretari amerikan ministrit të jashtëm rus”, tha Haradinaj në emisionin Rubikon në Klan Kosova.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.