Haradinaj: Jam detyruar ta luftoj logjikën e sjelljes si protektorat - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haradinaj: Jam detyruar ta luftoj logjikën e sjelljes si protektorat

NULL NULL
17/08/2019

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në Këshillin Drejtues të AAK-së në Lipjan, ka thënë se është detyruar ta luftojë logjikën e sjelljes si protektorat.

Haradinaj ka thënë se e ka bërë këtë duke marrë vendime sovrane në mbrojtje të të drejtës së Kosovës, njofton Klan Kosova.

“Udhëheqja e vendit nga Aleanca është garancë se Kosova do të veprojë në kapacitete të plota 100% shtet dhe për kthimin e vlerave tona sublime të nderit, moralit e dinjitetit”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

klankosova.tv