17:04, 26 Prill 2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka replikuar me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për çështjen e energjisë në Kosovë.

Haradinaj hodhi akuza ndaj Kurtit pasi sipas tij nuk po i gëzohen suksesit që i pari i qeverisë së vendit solli për energjinë elektrike në vend, njofton Klan Kosova.

”Nuk e kuptoj qysh mundet dikush me ja ndjell vendit të vet mos me u prodhu energjia”.

”Nuk e kuptoj, koston të gjithë e kemi shqetësim. Jemi duke punuar për mos rritje cmimi. Por mos harro se kemi importuar rrymë me cmim të shtrejtë se sa që ne e prodhojmë ndonjëherë”.

”Nuk ka qymyr s’ka qymyr. Atë gjendje e kam gjetur. Në atë Kosovë ashtu kemi arrit me i zhvendos këta njerëz. Shumë i mirë je në punën tënde dhe ta pranoj në shumë drejtime”.

”Por në temën e energjisë, ka ndryshuar Qeveria Albin Kurti. Këto që thirren në mbrojtje të ambientit e kanë për dicka tjetër. Një trend të energjisë që e keni pasë ka ndryshu”.

”Të thuash se me e ndal bankrotimin energjetik është gjë e madhe. CountourGlobal është ambicie plus. Në Kosovë bukur pakicë janë kanë njerëzit kur ka ndodhur kjo”/KLANKOSOVA.TV.

Konkurs Pune

Lexo më shumë