20:29, 19 Shkurt 2020

Kryeministri Albin Kurti po thotë se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake duhet të hiqet.

Ai e ka në plan që këtë taksë ta zëvendësojë me reciprocitet ndaj Serbisë, njofton Klan Kosova.

Por, kundër këtij vendimi është vënë paraardhësi i Kurtit, Ramush Haradinaj, i cili i rikërkoi që të mos e heq.

Kronikë nga Rina Mujku

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë