Hapet Qendra Informative Gjermane - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hapet Qendra Informative Gjermane

NULL NULL
28/05/2015
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi do të takohet sot me ministrin për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim të RF të Gjermanisë Gerd Müller, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë.

Takimi njëherësh shënon edhe Ceremoninë e hapjes së “Qendrës Informative gjermane për migrim, arsim, dhe karrierë”, e cila themelohet nga GiZ-i Gjerman, në emër të Qeverisë Federale Gjermane.

Qendra do të hapet në rr. Fehmi Agani, në orën 9:30.