Hapet Panairi Virtual i Karrierës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hapet Panairi Virtual i Karrierës

NULL NULL
05.05.2015 11:27
Të martën, në Universiterin e Prishtinës "Hasan Prishtina" u bë hapja e edicionit të pestë të Panairit Virtual të Karrierës.

Të martën, u bë hapja e edicionit të pestë të Panairit Virtual të Karrierës së Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” i cili organizohet nga Qendra për Zhvillim të  Karrierës së këtij universiteti.

Meqenëse ishte hera e parë që ky panair u zhvillua në formë virtuale, kjo ishte edhe arsyeja që pati mungesë të studentëve në hapje të platforms.

Gjatë kësaj ceremonie, rektori Ramadan Zejnullahu tha se shpreson se panairi do të jetë i dobishëm për studentët në mënyrë që t`iu mundësojë atyre kontaktet me kompanitë dhe institucionet punëdhënëse në vend.