Hapet konkursi për qenin më të shëmtuar në Botë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hapet konkursi për qenin më të shëmtuar në Botë

NULL NULL
04.03.2023 18:48

Konkursi i Qenit më të Shëmtuar në Botë është sërish i hapur për aplikime.

Konkursi ka hedhur në qendër të vëmendjes qentë me paraqitje unike për gati 50 vjet.

Në faqen e tyre të internetit, konkursi thotë se qëllimi i tyre është të festojnë “të metat që i bëjnë të gjithë qentë të veçantë dhe unikë”, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

“Konkursi vjetor i qenve më të shëmtuar në botë nuk ka të bëjë me talljen me qentë ‘të shëmtuar’, por të argëtohesh me disa personazhe të mrekullueshëm dhe t’i tregosh botës se këta qen janë vërtet të bukur!” thotë faqja e konkursit.

Konkursi i sinqertë i këtij viti do të zhvillohet më 23 qershor në Panairin Sonoma-Marin në Kaliforni.

Aplikantët e interesuar duhet të paraqesin një formular hyrjeje, biografi të shkurtër, foto dhe dëshmi të vaksinimit për qentë e tyre shtëpiak përpara datës 21 qershor.

Ndërsa në garat e qenve zakonisht i ndajnë sipas racës ose kategorisë, Konkursi i Qenit më të shëmtuar në botë grupon të gjithë konkurrentët në “një klasë të madhe”, sipas aplikacionit.

Qeni fitues do të fitojë një çmim prej 1500 dollarësh, si dhe një trofe që e shpall atë “Qeni më i shëmtuar në botë”.

Qeni i vendit të dytë do të fitojë 1000 dollarë dhe fituesi i vendit të tretë do të marrë në shtëpi 500 dollarë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS