Hapet ekspozita "Përpara" e cila sjell të kaluarën dhe të tashmen, si një ndryshim i së ardhmes! (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hapet ekspozita “Përpara” e cila sjell të kaluarën dhe të tashmen, si një ndryshim i së ardhmes! (VIDEO)

NULL NULL
08.03.2023 14:27
Ekspozita

Përmes materialit ju sjellim instilacionet e tetë artistëve aktivë të cilët kanë krijuar gjëra shumë interesante në ‘’Galeria 17’’.

Tetë artistët të cilët morën pjesë në këtë ekspozitë, gjatë kohës së luftës në Kosovë ishin të vegjël. Pikërisht në ekspozitën ‘’Përpara’’, ata të kaluarës iu referuan si një ndryshim i së ardhmes.

Çdo kush që hyn në këtë galeri do të mund të krijojë melodinë personale të tij e të njëjtën kohë mund të shikojë instilacione të cilat lidhen me të kaluarën historike në vendin tonë.

Për më shumë e kuptoni përmes stories së gazetares Adea Grezda.