Hapet Aeroporti - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hapet Aeroporti

NULL NULL
12/05/2015
Pas disa orë mbyllje Aeroporti Ndërkombëtar I Prishtinës “Adem Jashari” është rihapur sërish.

Këtë e konfirmoi për KosovaPress zëdhënësja e Aeroportit Valentina Gara.

Sipas saj Aeroporti është hapur rreth orës 21 dhe fluturimet e parapara janë duke u realizuar normalisht.

Aeroporti ishte mbyllur pas rrëzimit të një helikopteri i kontraktuar nga EULEX-i për trajnime. Nga ky aksident një person është lënduar.