17:23, 19 Korrik 2020

Lewis Hamilton ka arritur fitoren e tetë të Grand Prix Hungareze si dhe barazoi rekordin e Michael Schumacher për numrin më të madh të fitoreve në një vend të vetëm.

Duke u nisur nga poli, Hamilton shpejt u ngjit në vendin e parë i ndjekur nga Max Verstappen në vendin e dytë dhe Valtteri Bottas në vendin e tretë, njofton Klan Kosova

Kujtojmë se të gjitha garat e Formula 1 mund t’i ndiqni ekskluzivisht në Art Motion në oraret e caktuara.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë