Haliti s`ia ka frikën Speciales - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haliti s`ia ka frikën Speciales

NULL NULL
25/05/2015
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës dhe njëri nga themeluesit e UÇK-së, Xhavit Haliti, ka thënë se nuk i frikësohet aspak krijimit të Gjykatës Speciale, e cila pritet të merret ekskluzivisht me disa ish-guerilë të pensionuar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

 

Në një intervistë për “Zërin””, ai deklaroi se është në interes të shtetit të Kosovës që të votohet Specialja.

Zyrtari i PDK-së, ka akuzuar se për krijimin e Gjykatës Speciale kanë kontribuuar edhe disa politika shqiptare në Kosovë, të cilët i gëzohen këtij tribunali.