Haliti: Merrem vetëm me Specialen dhe jo me ato që dalin në media

Haliti: Merrem vetëm me Specialen dhe jo me ato që dalin në media

NULL NULL
1 muaj më parë

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka mbajtur konferencë për media ku ka njoftuar se ka pranuar sërish dosje që kanë të bëjnë me Specialen.

Nënkryetari i OVL UÇK-së Nasim Haradinaj, ka thënë se në këto dokumente janë përmendur pesë emrat e të akuzuarve potencial nga Gjykata Speciale.

E në mesin e emrave të përmendur është edhe Xhavit Haliti, anëtar i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës.

Haliti për Klan Kosovën tha se nuk nuk deklarohet për gjërat që dalin në media.

Ai tha se merret vetëm me Specialen.