23:13, 27 Maj 2020

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se Albin Kurti, Haki Abazi e Xhelal Sveçla duhet të japin përgjegjësi për futjen e tyre në dhomën e përgjimeve në PTK.

Ai në një emision në TV Dukagjini ka thënë se në dhomën e përgjimeve ka të drejtë të hyjë vetëm kryeprokurori i vendit.

Lidhur me këtë ka reaguar, zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi i cili e ka fyer presidentin Thaçi përmes një postimi në Facebook.

“Hashim Thaçi është rrenc dhe njeri i poshtër”, ka shkruar ai.

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë