Hajvalia bëhet me bibliotekë për “kuptimin” e librave (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hajvalia bëhet me bibliotekë për “kuptimin” e librave (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Bellagoshi 30/06/2022

Është inauguruar “Biblioteka qarkulluese me strategjitë e lexim-kuptimit” në shkollën “Afrim Gashi” në Hajvali.

Në projektin që u bë në bashkëpunim të ETEA-s dhe përkrahur nga Ambasada e Bullgarisë, u tha se është e një rëndësie të veçantë që librat të cilat lexohen duhet të kuptohen nga ana e nxënësve.

Për t’u përmbushur ky mision, mësimdhënësit janë trajnuar.

Ndërkaq, nxënësit e pritën mirë këtë investim në shkollën e tyre.